Kthehu lart

Gjeli nga Kosova me emrin "Merakli", përfundon në mediat ndërkombëtare (VIDEO)

Gjeli nga Kosova me emrin "Merakli", përfundon në mediat ndërkombëtare (VIDEO) GazetaExpress E hënë, 20 Mars 2017 16:53

Një gjel i madh tekanjoz është duke e pushtuar internetin stuhishëm, duke i lënë shikuesit të trembur dhe më shumë se thjesht të habitur, me këto fjalë e përshkruan gazeta britanike “Daily Mail”, gjelin e kosovarit Fitim Sejfijaj.

“Gjeli masiv shihet në video duke e pasur të vështirë të dalë nga kafazi. Me kthetrat dhe penda shumë të mëdha, ai duket më shumë si dinozaur she gjel,” shkuan Mail, përcjell Express.

Gjeli i quajtur Merakli është i Fitim Sejfijaj nga Kosova, shkruan me tejmë Mail./Express/ 


    Data: 20 Mars 2017 16:53
    Autori: GazetaExpress
    • Vetëm 2% e njerëzve mund të dallojnë hajdutin në këtë imazh (Foto) 0

    Të tjera