Kthehu lart

Bëni këto ushtrime nëse dëshironi ta largoni celulitin tek të pasmet tuaja (Foto)

Bëni këto ushtrime nëse dëshironi ta largoni celulitin tek të pasmet tuaja (Foto) GazetaExpress E enjte, 14 Korrik 2016 08:07

Me ardhjen e verës dhe sezonit të plazhit, trupi ekspozohet gjithnjë e më shumë. Nëse doni një trup perfekt, pa asnjë të metë, nisni betejën me celulitin përmes këtyre ushtrimeve fizike.

Instruktorja e famshme Valerie Waters, e cila ka trajnuar disa personazhe të njohur të Hollivudit, si Jennifer Garner, Julia Roberts, Elizabeth Berkley, Kate Beckinsale etj, ka ndarë me përdoruesit e rrjeteve sociale tre nga ushtrimet më të mira fizike për të luftuar celulitin tek të pasmet dhe këmbët. Sipas Waters, këto lëvizje ndihmojnë në forcimin dhe tonifikimin e vitheve dhe këmbëve.

Lëvizjet mund t’i gjeni të ilustruara në foto.

Ushtrimi 1

Ushtrimi 2

Ushtrimi 3

 

 

 


    Data: 14 Korrik 2016 08:07
    Autori: GazetaExpress
    • Kështu mund të kurseni kohën në palestër 0

    Të tjera