Kthehu lart

Në kujtimet e vajzës së Dritëro Agollit... nxjerr nga arkivat fotot e vjetra me të atin

Në kujtimet e vajzës së Dritëro Agollit... nxjerr nga arkivat fotot e vjetra me të atin GazetaExpress

3 shkurti do të mbahet mend në histori si dita kur mbylli sytë mjeshtri i letrave shqipe, Dritëro Agolli.

E sot kur kanë kaluar më shumë se 40 ditë nga humbja e tij, Elona Agolli, vajza e autorit të sa e sa vëllimeve, ka nxjerrë nga arkiva foto private me të atin. “Pranë, përherë”, – shkruan ajo si diçiturë të këtij minialbumi që duhet të jetë shumë i shtrenjtë për të. Elona Agolli ndan çdo ditë me miqtë e saj në rrjetin social “Facebook” pasazhe të pabotuara nga Dritëroi si dhe kujton çaste të vyera pranë atit të saj. Revistawho.com


    Data: 19 Mars 2017 18:09
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera