Kthehu lart

7 vjet pa aktoren Vjollca Kelmendi (VIDEO)

7 vjet pa aktoren Vjollca Kelmendi (VIDEO) GazetaExpress

Familjarët dhe miqët sot e përkujtojnë aktoren e madhe kosovare Vjollca Kelmendin në 7 vjetorin e vdekjes se saj nga infrakti në zemer.

Aktorja Vjollca Kelmendi ishte një prej aktoreve më të dashura nga publiku kosovar dhe jo vetëm.

Ajo ka luajtur në disa prej filmave, shfaqjeve dhe video kasetave më të njohura para dhe pas luftës në Kosovë shkruan GazetaBlic.com.

Ja disa projekte në të cilat ka marrë pjesë aktorja tashmë e ndjerë..Filma: Vjeshta e Trandafilave, Fati i zi,Tre qefe një dajak, Në Kosovë përjetë etj.

Rolet teatrale: Profesor jam talent se jo mahi 1,2,3. Ku është populli Aromë Portokalli etj.Komedit televizive: Ma ka lan ta ka lan gjyshja, Kali në liri,ciu ciu etj.

Më poshtë janë disa video ku ka luajtur e ndjera.

    Data: 20 Mars 2017 21:37
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera