Kthehu lart

Xhamajka, e artë në stafetën 4x100 metra

GazetaExpress E diel, 18 Gusht 2013 19:15

Xhamajka e ka fituar medaljen e artë në stafetën 4x100 në Botërorin e Atletikës, i cili përfundoi sot me Moskë të Rusisë.

Usain Bolt e udhëhoqi vendin e tij drejt triumfit në këtë garë, duke e fituar medaljen e tretë të artë në këtë kompeticion, pas atyre në 100 e 200 metra, përkatësisht të tetën në karrierë.

Vetëm Solo Carl Leëis, Michael Johnson e Allyson Felix i kishin fituar po aq medalje në nBotëror.

Xhamajkanët Carter, Bailey-Cole, Ashmeade e Bolt e mbyllën garën për kohën 37''36, ndërsa atletët nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës e fituan të argjendtën (37''66). E bronztë ishte Kanada (37''92), pas diskualifikimit të Britanisë së Madhe.

Data: 18 Gusht 2013 19:15
Autori: GazetaExpress

Të tjera

  • ​Pse shtetet myslimane nuk po pranojnë refugjatë (Foto/ Video) 0

  • ​Kandidati laburist, Corbyn: Intervenimi në Kosovë - gabim 0

  • ​Tahiri dhe Molliqaj përplasen për marrëveshjet e arritura në Bruksel (Video) 0

  • ​Fotografitë që ndryshuan rrjedhën e historisë (Foto) 0

  • ​Pritje madhështorë për Kombëtaren në Kopenhagë (Foto) 0

  • Përfshihet nga flakët një masiv pishash në Mallakastër 0

  • Pasi kërkoi ndihmë në internet, ​policia arreston ish të dashurin e saj i cili e rrihte (Foto) 0

  • ​Koalicioni kundër ISIS’it sulmon grupin terrorist në Siri e Irak 0