Kthehu lart

Vdes humoristja Zyrafete Gashi - Zyra

GazetaExpress E martë, 30 Korrik 2013 23:21

Humoristja e njohur, Zyrafete Gashi - Zyra ka vdekur sonte, pas një sëmundje të rënde.

Për gjatë 30 vitesh sa ishte në skenën e humorit, ajo ka interpretuar një llojllojshmeri rolesh dhe ishte shumë e dashur për publikun.

Gashi ka qenë e njohur në disa role humori që janë shfaqur në Radio Televizionin e Prishtinës fillimisht dhe mandej në Radio Televizionin e Kosovës.

Varrimi i të ndjerës pritet që të bëhet të mërkurën në ora 15:00.

    Data: 30 Korrik 2013 23:21
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera