Kthehu lart

Sulm me sëpatë në një kopsht në Kinë, vriten 3 fëmijë

GazetaExpress E shtune, 22 Shtator 2012 19:31

Një ngjarje tragjike ndodhi në Kinë, në një kopsht fëmijësh. Një person i armatosur me një sëpatë, është futur brenda një kopshti dhe ka sulmuar fëmijët. Nga sulmi humbën jetën tre fëmijë, ndërsa 30 të tjerë u plagosën.

Ngjarja ndodhi në provincën jugore të Guangxi. Sipas policisë personi që kreu sulmin ishte me probleme mendore.

Dy vitet e fundit Kina është përfshirë nga një valë sulmesh të ngjashme, nëpër shkolla e kopshte.

Nga viti 2010 janë vrarë 21 fëmijë, në shumicën e rasteve sulmet janë kryer nga njerëz që kanë humbur punën ose që janë shkurorëzuar.

    Data: 22 Shtator 2012 19:31
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera