Kthehu lart

Osvaldo, zyrtarisht në Southampton

GazetaExpress E diel, 18 Gusht 2013 21:20

Pablo Osvaldo është larguar përfundimisht nga Roma. Futbollisti me pasaportë italiane ka nënshkruar kontratë katërvjeçare me klubin nga Premierliga, Southampton.

Klubi anglez e ka konfirmuar transferimin e 27 vjeçarit përmes uebfaqes së vetë zyrtare. Gjatë verës, emri i Osvaldos, dikur lojtar i Espanyolit, ishte lidhur me shumë klube italiane dhe gjermane, por në fund e zgjodhi të rikthyerin në elitën e futbollit anglez.

    Data: 18 Gusht 2013 21:20
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera