Kthehu lart

Kuçi i quan të papërgjegjshme deklaratat e Beogradit

GazetaExpress E hënë, 24 Shtator 2012 11:26

Zv.kryeministri Hajredin Kuçi ka tërhequr vërejtjen se kërkesa për ndarje të Kosovës mund të shkaktojë “lëvizje tektonike” në rajon.

Ai i bëri këto komente pas deklaratës së kryeministrit serb Daçiq, se “ndarja e Kosovës është zgjidhja më reale”.

Kuçi po ashtu i quajti “të papërgjegjshme” deklaratat në Beograd, se Serbia nuk është e obliguar të zbatojë marrëveshjet e arritura në kuadër të dialogut në Bruksel.

Data: 24 Shtator 2012 11:26
Autori: GazetaExpress

Të tjera

  • Lemja e famshme – e kërkuar nga Interpoli – kandidon për deputete në Medvegjë (Foto) 0

  • ​Sekseri i Vahide Badivukut është dorëzuar 0

  • ​Televizioni gjerman: Kosova sipas Tonibler Thaçit dhe Tonibler Mulliqit (Video) 0

  • ​Gjendja me furnizim të energjisë elektrike është përmirësuar 0

  • Fiton Interi, barazon Napoli, humb Fiorentina (Video) 0

  • ​Shqiptarët dhe serbët në politikë, luftë, paqe dhe futboll (Foto) 0

  • Rusia planifikon modifikimin e sistemit raketor të mbrojtjes 0

  • ​Europa të pushojë me mallëngjimet, të fillojë të lëvizë thotë Renzi 0