Kthehu lart

Këmisha dhe kravata në punë...jashtë mode

GazetaExpress E shtune, 05 Maj 2012 13:05

Xhaketë e errët, këmishë e bardhë e hekurosur mirë dhe kravata e lidhur në perfeksion.

Ky nuk është më stili i biznesmenëve dhe zyrtarëve, ose më saktë pas disa vitesh nuk do jetë më kështu.

Në arkivin e Steve Jobs themeluesi i Apple dhe në pamjen e Mark Zuckerberg, shfaqen vetëm t-shirt me ngjyra dhe atlete.

Në kompani si Google, Apple dhe Facebook, stili i veshjes rastësore është më origjinal dhe krijues në vendet e punës, çka ka lënë pas shpine veshjen me këmishë dhe kravatë.

Ky përfundim është rezultat i një sondazhi mes të anglezëve dhe amerikanëve të punësuar, i realizuar nga sajti DealJungle.com.

Për 51% e të pyeturve kravata do të zhduket nga qarkullimi në ambientet e punës brenda 20 vjetësh ndërsa për 22% të të anketuarve një veshje e tillë do zhduket brenda 10 vjetësh.

Data: 05 Maj 2012 13:05
Autori: GazetaExpress

Të tjera

  • Salihaj: Politika fundos synimet për cilësi në arsim 0

  • Eqa: Rrëfehuni e mos u shantazhoni nga shërbimet 0

  • Rruga e Kombit, nga shtatori 5 euro 0

  • Deputetët dhe ministrat gjermanë thirrje shqiptarëve: Hajdeni dhe punoni në Gjermani 0

  • ​Ky është Real Madridi i vërtetë, 5 gola Betisit (Video) 0

  • Digjet shtëpia e familjes shqiptare në Gjermani 0

  • S’ka punë për mjeshtrin e këpucëve 0

  • NASA izolon 6 njerëz për të “ndryshuar botën” 0