Kthehu lart

Fitore me përmbysje për Realin

GazetaExpress E diel, 18 Gusht 2013 22:51

Real Madridi ka fituar jo dhe aq lehtë ndaj Real Betisit, në debutimin e këtij sezoni në La Liga. Skuadra madrilene ia doli ta përmbys disavantazhin, për t’i shijuar tri pikët e para të këtij edicioni të ri.

Në fakt, mysafirët kanë kaluar të parët befasisht në minutën e 14-të me anë të Jorge Molinas.

Ndërkaq, Karim Benzema i barazoi shifrat në minutën e 26-të. Ekipi i Carlo Ancelottit ka sulmuar pareshtur deri në fund dhe mundi i tyre u shpërblye në minutën e 86-të, kur Isco e shënoi golin e fitores.

    Data: 18 Gusht 2013 22:51
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera