Kthehu lart

Dortmund e Bayern ruhen për finale

GazetaExpress E shtune, 04 Maj 2013 20:22

Në përballjen e finalistëve të Ligës së Kampionëve, Borussia Dortmund dhe Bayern Munich, në kuadër të Bundesligës nuk pati fitues, pasi ndeshja përfundoi baras 1:1.

Ndonëse konsiderohej si provë para finales së ligës më prestigjioze evropiane, trajnerët e dy ekipeve nuk angazhuan futbollistët e tyre më të mirë.

Fillimisht, Dortmund kaloi në epërsi me golin e Grosskreutz në minutën e 11-të, ndërsa bavarezët barazuan rezultatin, 12 minuta më vonë me golin e Gomez.

Dortmund ka mundur shumë lehtë të kalojë sërish në epërsi, sikur Lewandowski të mos e huqte penalltinë në minutën e 60-të.

Futbollisti kosovar, Xherdan Shaqiri luajti gjatë gjithë ndeshjes në formacionin bazë të gjigantit bavarez, ndërsa Rafinha nga minuta e 64-të la ekipin e tij me një futbollist më pak në fushë, meqë u përjashtua me karton të kuq.

Data: 04 Maj 2013 20:22
Autori: GazetaExpress

Të tjera

  • Emisioni Komiteti (VIDEO E PLOTË) 0

  • Mustafës i bie në mend SHIK'u e krahason VV'në me të (Video) 0

  • ​Ambasadori Dellawie: Amerika ka qenë, është dhe do te jetë me Kosovën 0

  • ​Shqipëria fiton një pikë të madhe, fluturon drejt Francës (Video) 0

  • ​Flet heroi i Kombëtares shqiptare 0

  • ​Tahiri tregon detajet e marrëveshjeve me Serbinë (VIDEO) 0

  • 173 mijë vende të reja pune në gusht në SHBA 0

  • ​Tahiri: Pse u prisha me Ibrahim Rugovën (VIDEO) 0