Kthehu lart

Ancelotti e do Maloudan në PSG

GazetaExpress E martë, 27 Dhjetor 2011 17:00

Edhe pse ende nuk e ka marrë zyrtarisht postin e trajnerit të Paris Saint Germain, trajneri Carlo Ancelotti ka filluar të mendojë për ndërtimin e skuadrës.

Sipas mediave franceze, respektivisht të përditshmes ‘Le Parisien’, ish trajneri i Juventusit, Milanit dhe Chelseas, dëshiron ta ketë në dispozicion mesfushorin e majtë francez, Florent Malouda, i cili pritet të ndahet me klubin londinez, ose në janar ose gjatë verës.

“Malouda duket të jetë njëri prej prioriteteve të Carlos. Ai e vlerëson lartë kontributin e Maloudas nga e majta dhe shpirtin e tij luftarak. Nga lojtarët aktualë të PSG që luajnë në këtë pozitë, asnjëri po nuk e bind trajnerin e ri”, shkruan ‘Le Parisien’.

Data: 27 Dhjetor 2011 17:00
Autori: GazetaExpress

Të tjera

  • ​Emisioni Komiteti (Video e plotë) 0

  • ​Maliqi: Asociacioni nuk e cenon sovranitetin 0

  • ​Isa Mustafa: I kërkoj falje gomarit që e kam krahasuar me Albin Kurtin (Video) 0

  • Kurti: Populli ta rrëzojë Mustafën nëse nuk jep dorëheqje (Video) 0

  • ​Wolfsburgut nuk i duhet De Bruyne, deklason Schalken 0

  • Hungaria me ligj të ashpër: Tri vite burg për ata që kalojnë kufirin ilegalisht 0

  • ​Gjendet treni nazist i mbushur me flori dhe diamante 0

  • Haziri nuk po pëlqen gjuhën e përdorur së fundi nga Kryeministri Mustafa 0